Re: Re: Re: Mám na to?

Petr 13.04.2018
No tak popořadě. Co se týče fakulty v HK tak tam jsou dvě možnosti, jak studovat medicínu. Buď jako klasický student (moc to nedoporučuji, škola je velmi těžká a přijímačky jsou asi nejtěžší z celé republiky) a nebo vstoupit do armády a studovat jakožto voják medicínu. No výhody to má hlavně při hledání si práce (vím to jelikož s tátou pracuje jeden armádní doktor). Jak se říká, že jakožto lékař nemáš problém si najít práci, tak jakožto armádní doktor to budeš mít ještě dvojnásobně lehčí. Jde totiž o to, že když vystuduješ vojenskou medicínu, tak si zaměstnanec ministerstva obrany. Pracovat ovšem můžeš v jakékoliv nemocnici (pokud nejsi zrovna na misi) a výhodou je, že tebe ta nemocnice nemusí platit, ale platí tě ministerstvo. Tím pádem tu nemocnici nestojíš žádné peníze, jelikož dostáváš peníze od ministerstva obrany. Což má výhodu v tom, že když se o jedno místo budou ,,bít" dva lékaři, jeden voják a jeden normální, tak nemocnice spíš upřednostní toho vojáka, protože ho nemusí platit a nemocnice ušetří. Dále má určitě ta škola výhodu v tom, že po dobu studia bereš už nějaký plat myslím (cca 12 000 měsíčně). Co se týče nevýhod tak ty vidím v tomhle - musíš se té škole upsat na nějakou dobu, tedy musíš po škole strávit v armádě dejme tomu dalších 10 let. Medicína je opravdu náročné studium a kdybys zjistila, že ji nezvládáš a chceš skončit, tak budeš muset všechny peníze, co ti dali za dobu studia vrátit. Dále představa, že studuji medicínu a běhám někde ještě během toho v zákopech se mi také moc nelíbí (nevím jak moc a jak často mají výcvik). Věř mi že medina je fakt těžká a představa, že třeba o prázdninách jedu někam na výcvik, místo zaslouženého odpočinu je opravdu málo lákavá. Takže za mě bych na vojenskou medicínu určitě nešel. Jednak kvůli náročnosti samotného studia + přidávat si náročnost ještě výcvikem by nebylo ideální a také se někde někomu upisovat dle mého názoru není úplně moudré. Pokud bys chtěla opravdu být armádní doktor, tak já bych teda spíš radši vystudoval medicínu a poté se přihlásil do armády (budou tě vítat s otevřenou náručí jelikož armádních doktorů je málo, budeš muset jenom absolvovat nějaký pár měsíční výcvik). Takže tolik k armádě.
Co se týče maturity. No jednoznačně bych doporučil maturovat z Bi ch fy...vybrat si něco z toho. Radši z těchto předmětů dostat třeba trojky ale učit se je, než maturovat například ze zeměpisu a zbytečně si přidávat práci (věř mi, každý předmět takhle navíc ti ubírá čas na učení se podstatných předmětů na přijímačky). Co se týče plusových bodů, tak nevím, že by se někde udělovaly. Je úplně jedno, co dostaneš u maturity. Hlavní jsou přijímačky. Ale rozhodně doporučuji z toho maturovat.
Seminář z chemie si určitě dej. I kdybys třeba dostala na vysvědčení trojku nebo nic moc známku, tak aspoň to uslyšíš ten předmět. Ano budeš to mít možná trochu náročnější, než studenti, co si dají seminář z angličtiny, ale musíš uvažovat do budoucna. Takže jednoznačně. Neřeš, že se budeš trápit někde 2 roky. Na medině se budeš trápit 6 let :D. Každý takový seminář ti může pomoct. Rozhodně toho využij. Také ti řeknu jednu psychologickou věc - spousta lidí i u nás měla představu, že si chemii dají jako seminář až ve 4ťáku. Nakonec se toho lekli a řekli si, že se chemii doučí sami. Nedoučili se. My, co jsme si chemii dali jako seminář, nás to nutilo se to učit, jelikož nikdo nechce z toho předmětu propadnout. Takže jakási výhrůžka nad námi byla. Lidé, co si řeknou, že se něco doučí sami těch je hodně, ale opravdu málo kdo z nich to pak fakt dodrží. Rozhodně si to teď neulehčuj to studium, ono se to zúročí u přijímaček. Ano sice možná se budeš učit více než tví spolužáci, kteří si dají seminář z angličtiny, ale jak jsem říkal, musíš uvažovat v delším časovém horizontu a to jsou přijímačky.
Takže asi tak k tomu :)

Přidat nový příspěvek