Re: Mám na to?

Petr 06.04.2018
Ahoj odpovím ti jakožto také medik.
Takže postupně k chemii. Také jsem ji neměl moc rád na střední škole. Paradoxně jsem z ní poté maturoval a z trojkombinace biola chemie fyzika mi přišla jako nejzajímavější. Kromě anorganiky mě to začlo dost bavit. Nicméně je třeba aby člověk k přijímačkám tyto předměty nějak zvládl.
Co se týče studia, tak jednoznačně minimálně začátek je o paměti - anatomie, histologie. Tady toho moc logicky neodvodíš. Musíš se to naučit nazpaměť. Poté v budoucnu, například fyziologie, tam je krásná logika. Nemyslím logika typu - najdi x....ale taková trochu jiná. Kamarádka měla z matiky na gymplu trojky a právě fyziologie a následná patofyziologie (velice podobné předměty) jí velice šly. Takže toho bych se nebál. Ovšem doporučuji u těchto předmětů přemýšlet.
Teď být tebou bych se věnoval spíše příjimačkám. Jak jsem již psal je třeba z nich udělat zkoušky. Ale poté nemusíš mít strach. Prakticky na medicíně skoro nic z toho nevyužiješ. Ano budeš trošku potřebovat chemii v prváku na lékařské chemii nebo v biochemii. Ale ostatní předměty se jedou v podstatě od znova. Není to jako, když se někdo naučí dobře derivovat v matice na střední tak poté nemá v prváku problém s matikou na ekonomce. Je to všechno hezky od začátku. Takže toho se neboj. Co se týče toho myšlení, tak bych fakt neměl strach. Laborky jsou velice okrajová záležitost na medicíně a žádný chemický génius opravdu být nemusíš.
Přeji hodně štěstí :)

Přidat nový příspěvek